19 жовтня 2017 року

Публікації
Українські лікарі прибули до Російської Федерації, щоб обстежити громадянина України Павла Гриба, який утримується в СІЗО у Краснодарі

12.10.2017
 Збільшити ...

19-річний українець Павло Гриб, який наприкінці серпня був викрадений з території Білорусі та вивезений у Росію, уже більше місяця утримується у СІЗО міста Краснодар та позбавлений надання необхідної йому медичної допомоги.

У зв'язку з незадовільним станом здоров'я Павла Гриба та не отриманням ним необхідних ліків, Україна багато разів зверталася до російської сторони з проханням допустити до затриманого українських лікарів.

Міністерство охорони здоров’я України визначило фахівців, котрі з 12 по 15 жовтня мають провести медичний огляд громадянина України Павла Гриба, надати інформацію про актуальний стан здоров'я юнака та рекомендовані йому лікарські засоби.

Наразі, не зважаючи на численні звернення Генерального консульства України в Ростові-на-Дону та позиції Європейського суду з прав людини щодо необхідності допустити українських медиків до Павла Гриба, погодження від російської сторони отримано не було.

З метою недопущення погіршення стану здоров'я юнака, було прийняте рішення відрядити українських лікарів до Росії і вимагати невідкладно надати їм можливість провести обстеження затриманого.

МОЗ України перебуває на постійному зв'язку з лікарями та інформуватиме про подальший перебіг ситуації.

Дякуємо Міністерству закордонних справ України за вжиття необхідних заходів щодо недопущення порушення прав, у тому числі, на медичну допомогу, громадянина України Павла Гриба та сприяння у відправленні українських медиків до Російської Федерації. Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка