19 жовтня 2017 року

Публікації
У Чернівецькій області відкрили тренінговий центр для майбутніх сімейних лікарів

23.12.2013
 Збільшити ...

 Збільшити ...

 Збільшити ...

Відповідно до реформування системи охорони здоров’я, фельдшерсько-акушерський пункт села Коровія Глибоцького району Чернівецької області реорганізували в амбулаторію загальної практики – сімейної медицини. Таких змін вимагала кількість мешканців цього населеного пункту, яких у селі налічується понад три тисячі осіб.

Після реорганізації у закладі з’явилося троє сімейних лікарів, п’ятеро осіб середнього медичного персоналу та молодша медична сестра, що суттєво допомогло поліпшити якість медичних послуг для мешканців Коровії. Крім того, в амбулаторії створили належну матеріально-технічну базу, яка наразі оснащена всім необхідним обладнанням і санітарним автотранспортом.

Особливість цього медичного закладу в тому, що на його базі створено Навчально-практичний центр первинної медико-санітарної допомоги Буковинського державного медичного університету (БДМУ), де студенти й інтерни вишу мають змогу ознайомлюватися з роботою сімейного лікаря.

«Потребу в такому навчальному закладі відчула на власному досвіді, коли закінчувала ординатуру. Неможливо опанувати професію, отримуючи тільки теоретичні знання. Адже робота вузькопрофільних фахівців абсолютно відрізняється від функцій сімейного лікаря», – зауважила завідуюча Коровійською амбулаторією загальної практики – сімейної медицини Ірина Флюндра.

Вона розповіла, що під керівництвом завідувача кафедри сімейної медицини БДМУ Семена Білецького та за сприянням департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької ОДА було організовано навчальну базу, де майбутні сімейні лікарі набуватимуть необхідних практичних навичок. Досвід її створення запозичили у колег із Гусятинського району Тернопільської області.

За словами заступника начальника управління департаменту охорони здоров’я ЦЗН Чернівецької ОДА Любові Крикливець, Чернівецька область утримує лідерські позиції в Україні з розвитку сімейної медицини, який діє в регіоні з 2001 року. Тоді ж при БДМУ було створено кафедру сімейної медицини для підготовки лікарів цього профілю.

«Для опанування студентами й інтернами практичних навичок сімейного лікаря при амбулаторії Коровії відкрили перший в області тренінговий центр. Він отримав високу оцінку комісії МОЗ з контролю баз стажування лікарів-інтернів, яка нещодавно інспектувала область. Адже тренінгові центри створюються там, де є не лише необхідна матеріальна база, а й кваліфіковані кадри, які зможуть бути тренерами для інших», – відзначила Любов Крикливець.

Прес-служба МОЗ України Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка