19 жовтня 2017 року
Проекти документів СДГ План-графік реалізації реформи медичного обслуговування Екстрена медична допомога Відповіді на питання Задати питання
Інформаційний супровід реформ Методичні рекомендації та інші методичні матеріали Склад та план засідань робочої групи Протоколи засідань робочої групи Проекти законодавчих актів для обговорення
Експеримент у пілотних регіонах Національний проект "Нове життя" Кращий вітчизняний досвід Законодавче забезпечення Реакція на публікації у ЗМІ

Реформа медичного обслуговування :: Кращий вітчизняний досвід
На Дніпропетровщині відкрито перший навчально-методичний центр для сімейних лікарів

18.10.2011

На Дніпропетровщині відкрито перший обласний навчально-методичний центр з питань загальної практики - сімейної медицини. Тут відпрацьовуватимуть практичні навички майбутні сімейні лікарі та підвищуватимуть свою кваліфікацію вже працюючі.

Навчальний центр, створений на базі Підгороднянської лікарської амбулаторії загальної практики - сімейної медицини, забезпечений спеціальним устаткуванням: стендами, муляжами та необхідним медичним інструментарієм.

"Відкриття навчально-методичного центру для сімейних лікарів - це ще один крок на шляху до підвищення якості медичного обслуговування та впровадження сімейної медицини на Дніпропетровщині. Наразі в області формується розгалужена мережа закладів первинної медичної допомоги. Для забезпечення цих закладів висококваліфікованими сімейними лікарями створюються такі навчальні центри", - зазначив заступник голови облдержадміністрації Іван Ступак під час відкриття центру.

Підготовка сімейних лікарів є одним з найважливіших напрямків розвитку охорони здоров'я в регіоні в 2011 році. Губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул поставив завдання перед мерами міст і головами райдержадміністрацій виділити кошти з місцевих бюджетів на вирішення цього питання. Цього року на підготовку сімейних лікарів з місцевих бюджетів виділено понад 900 тисяч гривень.

"За півтора роки на Дніпропетровщині на 42% збільшилась кількість лікарів загальної практики - сімейної медицини - на сьогодні в області їх вже 350. Вони обслуговують 23% населення області, у тому числі сільського населення - 87,7%, а це вище, ніж в середньому по Україні. Ще 96 лікарів з усієї області зараз отримують спеціалізацію з сімейної медицини, з них 70 - за кошти місцевих бюджетів. Тож за такої потужної підтримки з боку обласної влади кількість висококваліфікованих лікарів загальної практики - сімейної медицини в регіоні буде збільшуватися", - наголосила начальник головного управління охорони здоров'я облдержадміністрації Валентина Гінзбург.

Заняття у навчально-методичному центрі проводитимуть викладачі Дніпропетровської медичної академії. Курс навчання складатиметься зі спеціалізованих циклів, на яких сімейні лікарі відпрацьовуватимуть практичні навички з різних напрямків, зокрема, офтальмології та терапії.

"Відпрацювання практичних навичок роботи з обладнанням для надання високоякісної медичної допомоги є важливим етапом у навчанні майбутніх сімейних лікарів. Зазначу, що він є обов'язковим елементом європейської практики з підготовки фахівців. Приємно, що Дніпропетровщина це запроваджує однією з перших в країні. Створення такого центру суттєво розширить можливості кафедри сімейної медицини для підготовки лікарів", - наголосила Валентина Гінзбург.

Довідково:

На Дніпропетровщині вже завершена робота зі створення центрів первинної медико-санітарної допомоги - створено 53 таких центри.

Крім того, з початку 2011 року в області відкрито 59 установ сімейної медицини. До кінця цього року мережа амбулаторій сімейної медицини в сільській місцевості збільшиться на 32% (з 173 до 230). Створення центрів первинної медичної допомоги з розгалуженою мережею амбулаторій сімейної медицини забезпечить жителів області якісними, ефективними і, головне, доступними медичними послугами.

Також на Дніпропетровщині за дорученням губернатора проводяться заходи з залучення молодих фахівців для роботи на селі. Зокрема, розробляються регіональні програми стимулювання медиків, виділяється службове житло. Так, за 2010-2011 роки 59 медичних працівників отримали житло. У новобудовах та реконструйованих будинках безкоштовні квартири виділили медикам з Царичанського, Межівського, Софіївського та Синельниківського районів. Ця робота буде продовжена й наступного року.

Для забезпечення ефективної роботи закладів первинної медичної допомоги цьоку року за кошти місцевих бюджетів придбано медикаментів та обладнання на суму близько 4 млн грн. Також було відремонтовано 42 лікувально-профілактичні установи на суму майже 800 тис. грн.

Прес-служба МОЗ України Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка