17 жовтня 2017 року

Публікації
Василь Князевич виступить на засіданні Генеральної асамблеї ООН з питання подолання ВІЛ/СНІД в Україні

09.06.2008

10-11 червня 2008 року у штаб-квартирі ООН (Нью-Йорк, США) відбудеться засідання високого рівня Генеральної асамблеї ООН, де учасники обговорять результати виконання Декларації про відданість справі боротьби з ВІЛ/СНІД та Політичної декларації з ВІЛ/СНІД, схваленої на 26-й спеціальній сесії ГА ООН 26 червня 2001 року, 25-27 червня, Нью-Йорк.

За дорученням Президента України Віктора Ющенка українську сторону представлятиме Міністр охорони здоров’я України Василь Князевич, який виступить зі звітом щодо зазначеної проблематики.

Даний Національний звіт є основним документом для Уряду України, національних та міжнародних партнерів, що характеризує стан епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу в країні.

Національний звіт буде використано для вдосконалення комплексних заходів, направлених для запобігання подальшому поширенню епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Для України, як країни, що приєдналася до Ради Європи та підписала Європейську конвенцію з прав людини, основною статутною умовою є визнання принципу верховенства права, її зобов'язання забезпечити права та основні свободи людини всім особам, які знаходяться під її юрисдикцією. Зокрема, в 2007р. вирішено питання ввезення в Україну лікарського наркотичного препарату “Метадон”, що стимулюватиме кардинальне розширення програм замісної підтримувальної терапії у 2008 р., а відтак розширення доступу до антиретровірусної терапії споживачів ін'єкційних наркотиків.

В останні роки діяльність щодо боротьби зі СНІДом в Україні зазнала кардинальних змін. Підвищився ступінь політичної відданості справі боротьби з ВІЛ/СНІДом. У грудні 2007р. за результатами розширеної наради щодо ефективної протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні під головуванням Президента України Віктора Ющенка утворено Координаційну раду з проблем ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та наркоманії як консультативно-дорадчого органа при Президентові України, а також визначені конкретні відповідальні установи та першочергові кроки щодо зниження темпів поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу в країні.

Україна сьогодні впроваджує активні зусилля щодо стримування поширення епідемія ВІЛ-інфекції/СНІДу за підтримки міжнародної спільноти.

Завдяки цим зусиллям в 2007р. вперше намітилися ознаки, які подають надію, що нам вдається знизити темпи поширення епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні.

Прес-служба МОЗ України Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка