19 вересня 2017 року

Публічна інформація
Наказ від 30.09.2003 № 65/462 Про поліпшення якості та організації системи медичної допомоги дорослим хворим нефрологічного профілю

Версія для друку
Статус: Чинний
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
30.09.2003 N 65/462
м.Київ
Про поліпшення якості та організації системи медичної допомоги дорослим хворим нефрологічного профілю

Протягом останнього десятиріччя спостерігається значне збільшення розповсюдженості та захворюваності на хвороби нирок. Переважно це стосується хронічного пієлонефриту, інфекцій сечовивідних шляхів та вторинних нефропатій (особливо нефропатій обумовлених цукровим діабетом I та II типів).

В Україні відсутня чітка вертикаль спадкоємності лікування та диспансеризації хворих нефрологічного профілю. Відсутні національний та регіональні реєстри таких пацієнтів, в зв'язку з чим важко прогнозувати потреби в лікуванні методами гемодіалізу чи перитонеального діалізу, який в Україні взагалі не застосовується. Не сформовані національний та регіональні банки даних потенціальних рецепієнтів для трансплантації нирки. Система диспансерного спостереження за пацієнтами з пересадженою ниркою також не відповідає сучасним вимогам. У зв'язку з вищезазначеним

НАКАЗУЄМО:

1. Затвердити:

1.1. Структуру організації системи надання поетапної медичної допомоги хворим нефрологічного профілю (додається).

1.2. Примірне положення про обласний центр нефрології та діалізу (додається).

1.3. Примірне положення про міський, районний (міжрайонний) центр нефрології та діалізу (додається).

1.4. Примірне положення про консультативний нефрологічний кабінет обласного, міського, міжрайонного або районного центру нефрології та діалізу (додається).

1.5. Примірне положення про відділення амбулаторного діалізу (додається).

1.6. Рекомендації з проведення амбулаторного гемодіалізу (додається).

1.7. Рекомендації з проведення постійного амбулаторного та апаратного перитонеального діалізу (додається).

1.8. Облікову статистичну форму №167\0 "Реєстраційна карта хворого з хронічною нирковою недостатністю (ХНН) або з трансплантованою ниркою (ТН)", а також інструкцію щодо її заповнення (додається).

1.9. Звіт про кількість хворих, які перебувають на обліку з хронічною нирковою недостатністю та з трансплантованою ниркою (ф. №67-здоров) та інструкцію щодо її заповнення (додається);

2. Інституту нефрології АМН України виконувати функції головного з проблем нефрології та діалізу.

3. Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони обласних, Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської міської та управління охорони здоров'я Севастопольської міської державних адміністрацій:

3.1. Протягом року привести структуру надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю до затвердженої МОЗ України;

3.2. Штатний розпис обласних, міських, районних та міжрайонних нефрологічних центрів, сателітних центрів діалізу привести у відповідність до затверджених штатних нормативів (додатки 2,3, 4,5);

3.3. Обов'язки по диспансерному спостереженню пацієнтів з пересадженою ниркою покласти на лікарів-нефрологів відповідних рівнів надання медичної допомоги.

4. Відповідальність за впровадження та розвиток позаниркових методів очищення крові покласти на головного спеціаліста-нефролога МОЗ України Колесника М. О.

5. Департаменту організації медичної допомоги населенню, головному позаштатному спеціалісту із спеціальності нефрологія МОЗ України, Міністру охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони обласних, Головного управління охорони здоров'я та медичного забезпечення Київської та управління охорони здоров'я Севастопольської міських державних адміністрацій.

5.1. Протягом 2003-2004 років впровадити в медичну практику метод перитонеального діалізу як такий, що підвищить забезпеченість замісним лікуванням хворих на хронічну ниркову недостатність.

5.2. Створити національний та регіональний реєстри хворих на хронічну ниркову недостатність та пацієнтів з трансплантованою ниркою.

6. Директору департаменту організації медичної допомоги населенню, головному спеціалісту-нефрологу МОЗ України протягом 2004 року підготувати проект Державної програми поліпшення організації надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю.

7. Вважати такими, що втратили чинність: Додаток 1 (розділ 1 пункт 16, розділ 6 та 7, розділ 29 пункт а, розділ 37 пункт а, розділ 60 пункт а, розділ 61 пункт а); Додаток 2 пункт 15; Додаток 26 розділи 5 та 6; наказу МОЗ України від 23.02.2000 року №33.

8. Контроль за виконанням наказу покласти на Першого заступника Міністра охорони здоров'я України Поляченка Ю.В.та Віце-президента АМН України Розенфельда Л. Г.

Президент Академії медичних наук України
О.Ф.Возіанов
  Міністр охорони здоров'я України
А.В.Підаєв

 Завантажити: 6588_dodatki.rar ( 53.6 Kb )
 Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка