19 жовтня 2017 року

Публікації
АНОНС!

16.06.2017

Відбудеться Консультаційна зустріч щодо проекту Закону України
«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері протидії поширенню хвороб, зумовлених ВІЛ»

 

20 червня 2017 року відбудеться Консультаційна зустріч щодо обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері протидії поширенню хвороб, зумовлених ВІЛ»

(далі - проект Закону). Зустріч відбудеться за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ – послуг у дії» із участю Центру громадського здоров’я МОЗ України, широкого кола представників органів влади, громадськості та міжнародних партнерів.

Проект Закону розроблено відповідно до пункту 1 розділу І Плану заходів щодо реалізації Стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу, в тому числі хіміорезистентного, та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 №248-р, на підставі пропозицій Міжвідомчої робочої групи МОЗ з питань удосконалення організації лікування хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД в Україні.

Сучасний стан розвитку епідемії ВІЛ-інфекції в Україні характеризується високою кількістю недіагностованих хворих на ВІЛ-інфекцію. Більше 30% ВІЛ-позитивних осіб, виявлених за даними лабораторних досліджень, в цілому по Україні, і до 50% по окремих регіонах, залишаються поза медичного спостереження з різних причин.

Збільшення доступу та масштабів тестування для встановлення діагнозу ВІЛ-інфекції для тих, у кого він залишається невідомим, особливо для груп населення, які зазнають високого ризику інфікування ВІЛ є пріоритетними профілактичними заходами, спрямованими на подолання негативних наслідків епідемії ВІЛ-інфекції.

Аналіз чинного законодавства виявив, що потребують зміни наступні позиції:

  • термінологія, з метою приведення її у відповідність до актуальних міжнародних документів;
  • легалізація надання послуг із тестування швидкими тестами особами, які не мають медичної освіти (за умови, що вони мають підготовку з консультування та тестування з швидкими тестами) та організаціями, які наразі не можуть мати ліцензії на медичну практику (громадські об’єднання у сфері протидії ВІЛ, заклади соціального обслуговування);
  • визначення дієвих процедур допуску на ринок тест-систем, контролю їх якості та постмаркетингового контролю тест-систем, визначення алгоритму тестування, оцінки ефективності алгоритму тестування;
  • визначення процедур, які б забезпечили дотримання конфіденційності лікарями, закладами охорони здоров’я;
  • визначення порядку проведення епідеміологічного розслідування випадку ВІЛ-інфекції;
  • усунення дискримінаційних та стигматизуючих норм.

Зміни, що передбачаються у Проекті Закону, орієнтовані на досягнення цільових показників ЮНЕЙДС щодо прискорення заходів у відповідь на ВІЛ/СНІД (Fast Track: 90% людей, які живуть з ВІЛ будуть знати про свій ВІЛ-позитивний статус, 90% людей, які знають свій ВІЛ-позитивний статус, отримуватимуть АРТ, 90% людей, які отримують відповідне лікування, рівень вірусного навантаження ВІЛ буде невизначуваним) та виконання Європейському плану дій з профілактики і контролю за ВІЛ-інфекцією/СНІДом на 2016-2021.

За результатами зустрічі планується направлення допрацьованого проекту Закону на погодження у міністерства і відомства відповідно до регламенту Кабінету Міністрів України, подання до схвалення Кабінетом Міністрів України та внесення на розгляд Верховної ради України на осінній сесії 2017 року. Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка