23 листопада 2017 року

Актуально

Реформи охорони здоров'я !
Міжнародні закупівлі !
Накази Усе
Оголошення та анонси Усе
Профілактика захворюваності Усе
Питання-відповідь !

Важливо

Телефонні "Гарячі лінії" Далі

Дивитись повністю

Доступні ліки Далі

Дивитись повністю

Карта проектів МОЗ в Україні Далі

Дивитись повністю

Проект «Є ЛІКИ» Далі

Дивитись повністю

Реєстрація на прийом громадян Далі

Дивитись повністю

Повідомити про корупцію Далі

Дивитись повністю

Спільний проект Далі

Дивитись повністю

Новини у твіттері Далі

Дивитись повністю

Головна сторінка

Новини Усі
23.11.2017

Мета медичної реформи - це доступна, якісна та головне вчасна допомога для всіх. І нам її не досягти без реформи екстреної медицини. Те, як ми допомагаємо пацієнтам в екстрених ситуаціях, показує наскільки держава цінує життя своїх громадян. Світовий досвід говорить - кожна хвилина затримки екстреної медичної допомоги зменшує шанси вижити на 5%. Коли медики екстренки виїздять на прохання пацієнтів, яким би допомогла консультація сімейного лікаря, вони ризикують запізнитися допомогти людині, для котрої кожна хвилина - це питання життя або смерті. Реформа екстреної допомоги не відбудеться в один день. На зміни підуть роки спільної роботи Міністерства охорони здоров’я, Уряду, місцевої влади, медичної спільноти та громадян. До того часу екстрена допомога працюватиме так, як працює зараз.

23.11.2017

Урядова програма “Доступні ліки” продовжує набирати обертів. Все більше громадян отримують ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми безкоштовно чи з невеликою доплатою. У жовтні лікарі виписали майже 1 мільйон 800 тисяч рецептів, за якими пацієнти отримали безпечні, якісні та ефективні ліки безкоштовно чи з незначною доплатою. Для порівняння: минулого місяця українці були забезпечені ліками за 1 мільйоном 646 тисячами рецептів, а влітку ця цифра коливалася у межах 1,465–1,500 мільйонів рецептів. Тобто восени люди почали частіше звертатися до лікаря за доступними ліками.

23.11.2017

У Слов’янській обласній психіатричній лікарні батьки зможуть перебувати з дітьми в комфортних умовах лікарні протягом 24 годин: тут відкрили сучасне дитяче відділення. Тим часом на Житомирщині подбали про житло для лікарів, на Львівщині придбали нове обладнання для анестезії та реанімації, а у Запорізькій області розпочався марафон донорства. У Слов’янську відкрили дитяче відділення в обласній психіатричній лікарні На Донбасі відбулось відкриття дитячого відділення КЛПУ “Обласна психіатрична лікарня м. Слов’янська”. Тепер батьки зможуть перебувати з дітьми в комфортних умовах лікарні протягом 24 годин. Були відновлені приміщення, встановлені вікна, двері, сучасний дах, утеплений фасад та побудована індивідуальна котельна, яка працює на твердому паливі, а також замінені електромережі, системи холодного та гарячого водопостачання, водовідведення. Крім того, поруч з будівлею побудований сучасний дитячий майданчик. У рамках проекту відкрили гарячу лінію, по якій фахівці будуть надавати рекомендації.

23.11.2017

Заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський на прикладі боротьби з серцево-судинними захворюваннями пояснює, чому відчутні зміни всієї медичної системи приходять зі здібними й вмотивованими лікарями, встановленням прохідного балу з ЗНО, вступними випробуваннями, впровадженням нових освітніх стандартів, ліцензійних вимог, етичних принципів, екзаменів світового рівня. Щоб вирішити таку проблему, як висока смертність від серцево-судинних захворювань в Україні, мало впровадити системне рішення, - вважає заступник міністра охорони здоров'я Олександр Лінчевський. Ми закуповуємо ангіографи – сучасну та дорогу апаратуру для рентгенівського дослідження судин, що має працювати в кожній області, кожному госпітальному окрузі. Ми закуповуємо стенти та витратні матеріали для екстреного стентування при гострому інфаркті міокарда. Ми впроваджуємо нову – справедливу – систему розподілу стентів саме в ті центри, де їх використають для невідкладної допомоги безоплатно 24 години на добу 7 днів на тиждень. Ми працюємо над розробкою алгоритму дій служб невідкладної допомоги щодо пацієнтів з ознаками інфаркту, щоби таких пацієнтів доставляли саме туди, де є можливість їм допомогти. Ми визначаємо порядок підготовки фахівців для якісного надання сучасної кардіологічної допомоги та дозволяємо використання міжнародних протоколів. Але навіть за умов, що все вищенаведене працюватиме як годинник, людину не врятують, якщо лікар не хоче допомогти, не прагне зробити якнайкраще, не використовує всі можливості аби покращити свої знання та вміння, - пише Олександр Лінчевський у своїй колонці для "Української правди".

23.11.2017

Сезон захворюваності на грип та інші респіраторні вірусні інфекції вже розпочався. У цей час слід бути особливо обачними та докласти максимум зусиль, щоб попередити хвороби, швидше одужати та уникнути ускладнень. Несвоєчасні й неправильні профілактика та лікування можуть призвести до тяжких наслідків - від ускладнень і аж до втрати життя. Відповідно до інформації Центру грипу, станом на 19 листопада 2017 від початку жовтня зафіксовано 167 566 хворих на “грип та ГРВІ”, що що типово для цієї пори року. Що не слід призначати Доведено, що грип та інші респіраторні вірусні інфекції є особливо небезпечними для дітей, вагітних, осіб похилого віку та людей з порушенням імунітету. Призначення лікарських засобів без доведеної ефективності або ж необгрунтоване призначення інших ліків не лише створює оману щодо лікування, але й може бути небезпечним через виникнення побічних ефектів. Крім того, для пацієнта вживання неефективних ліків також призводить - це гаяння часу та коштів.

 Президент України  Верховна Рада України  Урядовий портал  Головна сторінка