Збільшити шрифт
Змінити на синій
Змінити на чорно-білий

Новини

В Україні пройшла соціальна акція з тестування на ВІЛ, гепатит B і C та сифіліс

30 листопада 2016
3385

26 листопада 2016 року у рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії «Не Дай СНІДу Шанс» відбулася соціальна акція з безкоштовного, конфіденційного та анонімного тестування на ВІЛ/СНІД, гепатит B і С та сифіліс. Акція пройшла за сприянням проекту «Консультування з ВІЛ/СНІДу та підтримка інституцій», що виконує GIZ в Україні за дорученням уряду Німеччини, підтримки Міністерства охорони здоров’я, Центру громадського здоров’я МОЗ та ЮНЕЙДС в Україні.

Метою соціальної акції було підвищення обізнаності загального населення щодо шляхів передачі ВІЛ, гепатитів B та C, а також сифілісу та популяризації відповідальної поведінки, а зокрема тестування. Акція пройшла у Києві, Кривому Розі, Запоріжжі, Одесі та Львові. Тестування пройшло під гаслом кампанії «Вірю - не Вірю» – «Не вір словам – зроби тест на ВІЛ».

Аби підтримати надзвичайно важливий соціальний проект, до тестування долучилися в.о. Міністра охорони здоров’я України доктор Уляна Супрун, команда Центру громадського здоров’я та ЮНЕЙДС в Україні, представник посольства Німеччини в Україні пані Даніела Бергельт та керівник проекту "Консультування з ВІЛ/СНІД та підтримка інституцій" пан Ніколас Хемпель, які своїм прикладом показали, що проходити тест на ВІЛ – важливо для власного здоров’я.

«Первинна профілактика – основа розвиненої системи громадського здоров’я. Наша спільна інформаційна кампанія «Не дай СНІДу шанс» є унікальним прикладом того, як потрібно реалізовувати профілактичні програми, спрямовані на здоров’я всього населення. Ми вдячні нашим міжнародним партнерам за підтримку програм в Україні та готові продовжувати нашу співпрацю», – зазначила доктор Уляна Супрун.

Пан Ніколас Хемпель наголосив: «Наша спільна акція нагадує про важливість регулярного тестування на ВІЛ для того, щоб знати свій статус. Ми сподіваємося, що завдяки таким заходам більше людей почнуть відповідально ставитися до свого здоров’я та здоров’я своїх близьких».

За зведеними даними, по Україні усього було протестовано 3006 осіб. З них було виявлено 32 випадки ВІЛ/СНІДу, 15 випадків гепатиту В, 83 випадки гепатиту С, 24 випадки сифілісу.

Подібні соціальні акції та інформаційні кампанії – це нагода показати єдність та партнерську співпрацю у боротьбі з ВІЛ/СНІД. З проведенням п’ятої хвилі інформаційної кампанії «Вірю - не Вірю» усі учасники кампанії скеровують свою діяльність на популяризацію відповідальної поведінки (користування презервативами та тестування на ВІЛ) та підвищують обізнаність про хворобу.